Nameless Axleback Exhaust 5" Mufflers 4" Single Wall Polished Tips Subaru WRX 15-21 / STI 15-21 | SUAB15WRX-5MU-40SSW
SKU: nmpSUAB15WRX-5MU-40SSW
Availability: 2 In Stock
Product Type: Exhaust Axle Back
Loading...
Fitment Information:
2015-2021 Subaru WRX
2015-2021 Subaru STI (will NOT fit the 2019 STI or the 2018 STI R/A)
Features:
This 5-inch Muffled Axleback Exhaust comes with 4-inch Polished Single-Walled Tips.
Factory fit laser cut flanges and 2-inch dual piping has equivalent flow characteristics of a 3" single straight pipe, providing excellent breathing characteristics for high end horsepower and generating an increase in low end torque roughly 10hp/11ft lb at the wheels.
If you want more torque, it is easy to upgrade to a full catback exhaust later on by purchasing the Nameless 3" Midpipe. The Nameless Performance parts are a direct fit with factory exhaust components and the installation is straightforward.
  • Mufflers Size: 5" inch
  • Exhaust Tips Size: 4" inch
  • Exhaust Tip Style: Single Wall
  • Exhaust Tip Color: Polished
  • Staggered arrangement exit
  • Quad exit
  • Laser-cut flanges
  • T304 Stainless Steel piping construction
  • Mandrel bent piping
  • TIG welded
  • Direct factory fit to the OEM mid pipe
  • Factory OEM style exhaust hanger rod construction
  • Includes full hardware kit for the installation
  • Installation Guide
California Prop 65 Warning:
Free Money
Every month when you are charged your $4.98 subscription fee, you will get $15 in BuildBUX
Cashback
Get 1% back on every purchase on eligible brands.