SKU: S1-1895-15-5x114.3-B
Availability: 19 In Stock
Product Type: Wheels
Loading...
  • Diameter: 18" inch
  • Width: 9.5" inch
  • Bolt Pattern: 5x114.3
  • Offset: +15mm
  • Center Bore: 73.1mm
  • Includes 66mm Cosmis center cap (part number CP-01)
  • 1 piece cast wheel weighing in at 25 lbs.
  • Load rating: 2105 lbs.
Part number: S1-1895-15-5x114.3-B
Questions about fitment? We can gladly help, just send us a message in the bottom right!
Free Money
Every month when you are charged your $4.98 subscription fee, you will get $15 in BuildBUX
Cashback
Get 1% back on every purchase on eligible brands.