Eibach Pro-Spacer System 20mm Spacer / 5x114.3 Bolt Pattern / Hub Center 66.1 For 03-08 350Z S90-4-20-003 | S90-4-20-003
SKU: eibS90-4-20-003
Availability: 30 In Stock
Product Type: Wheel Spacers & Adapters
Loading...
Part #: S90-4-20-003
Spacers can only be used with wheels that have cut-outs (facing the hub) to clear the stock studs. Please check as follows: Original stud length (i.e. 35mm) minus spacer-thickness (i.e. 25mm) = 10mm excess stud length. The cut-out should have a depth of 11mm.;Do not use with vehicles equipped with steel wheels!
Free Money
Every month when you are charged your $4.98 subscription fee, you will get $15 in BuildBUX
Cashback
Get 1% back on every purchase on eligible brands.