Radium Engineering Radiator Cap Type-A 1.5 Bar - Black | 18-0076-A15 – Import Image Racing
Skip to content
Radium Engineering Radiator Cap Type-A 1.5 Bar - Black | 18-0076-A15
Rated 5.0 out of 5
Based on 3 reviews
SKU: rad18-0076-A15
Availability: 9 In Stock
Product Type: Cooling Radiator Caps
Loading...
Type-A cap style common applications:
2015-2021 Subaru STI
2015-2021 Subaru WRX
Specs:
  • 1.5 BAR
  • 21.8 psi
  • Steel cap with electroplated black finish
  • Premium silicone sealing elements for long lasting durability
  • Designed for mini size (32mm ID) radiator necks only
average rating 5.0 out of 5
Based on 3 reviews
  • 5 Stars
    3 Reviews
  • 4 Stars
    0 Reviews
  • 3 Stars
    0 Reviews
  • 2 Stars
  • 1 Star
100% of reviewers would recommend this product to a friend
Customer photos and videos
Review posted
Reviewed by Randy S.
Verified Buyer
Rated 5 out of 5
Nice quality cap, and presentation!
I recommend this product
Was this helpful?
Review posted
Reviewed by General W.
Verified Buyer
Rated 5 out of 5
Great parts👍🏾👍🏾👍🏾
Thanks to IIR they always have the parts I need and fast shipping 👍🏾👍🏾👍🏾👍🏾
I recommend this product
Was this helpful?
Reviewed by Chris C.
Looks better than OE
Better to look st than OE
Free Money
Every month when you are charged your $4.98 subscription fee, you will get $15 in BuildBUX
Cashback
Get 1% back on every purchase on eligible brands.